Donor Prizes: Awarded at the Combined Schools Awards Night
School of Medicine:
Casey Chan
ADInstruments Award in Medical Physiology
Sukhi Hedge
Mark Richardson Award for Second Year Medicine
Abdullah Ibrahim
Mark Richardson Award for Second Year Medicine
Aaron Johnson
Calvary Award in Fostering Personal and Professional Development
Dickerson Gallery Award for First Year Medicine
Yashutosh Joshi
ADInstruments Award in Medical Physiology
Sarah Rashid
Inner Wheel Club of Camden & Rotary Club of Camden Prize in Medicine
Ayesha Siriwardena
Wollondilly Shire Council Prize for Medicine in Context
Tarini Srivastava
ADInstruments Award in Medical Physiology
Artiene Tatian
Blacktown Medical Practitioner’s Association Award
School of Nursing and Midwifery:
Michael Bluett
Evelyn Cullen Nursing Award
Hayley Emma O’Brien
SMSA Award in Nursing
Kylie Louise Ryan
Karitane Award for Masters in Child & Family Health
Nicole R Vautin
2/5 Australian General Hospital Award in Nursing
Karen Watson
Alison M Johnston Award for Excellence in Nursing or Health
School of Science and Health:
Khaulah Ahmed
Peter Donnolley Memorial Award for Food Sciences
Chloe C Andrew-Jones
Diversional Therapy Australia Award
Sarah Bingham
Postharvest Horticultural Award
Caroline Black
Helio Prize for Acupuncture
Alicia Burgess
Ted & Grace Renton Perpetual Memorial Award in Podiatry
Alyssa Cassar
Givaudan Award for Excellence in Product Development
Cathy Chen
Hawkesbury Benefactors Award in Agriculture
Rochelle Fleming
Givaudan Award for Excellence in Product Development
Tony Gjorgievski
Classic TCM Award for Chinese Medicine
Donna Marie Gow
PG Gilber Award 2
Jenna Greenup
Givaudan Award for Excellence in Product Development
Emma Holmes
Givaudan Award for Excellence in Product Development
Hyunwook Jung
Vasyli Medical Orthoses Excellence Award
Sally Lane
Givaudan Award for Excellence in Product Development
Hawkesbury Benefactors Award in Health
Milton Lee
The Herb Booth Prize for Masters in Traditional Chinese Medicine
Brendan James Lolloy
PG Gilber Award 1
Alicia McDermott
Givaudan Award for Excellence in Product Development
Anthony Muscat
David Finlay Memorial Award in Horticulture
Wei Xiang Pen
AcuNeeds Proze for Fourth Year TCM Practicum
Alex Pigott
Traditional Chinese Medicine Community Prize
Lachlan Porteous
Givaudan Award for Excellence in Product Development
Elisa Pruss
Ellice Swinbourne Award for Excellence in Chemistry
Elizabeth Silversides
Lynch & Mitchell Award for Excellence in Food Science
Amanda Vella
SMSA Award in Health
Gemma Wyburn
Hawkesbury Benefactors Award in Science
Mobile options: